YANLIŞ TUZ HASTA EDER DOĞAL TUZ TEDAVİ EDER.

TIPTA TUZLAR TEDAVİ AMAÇLI KULLANILMAKTADIR.profcoskuner

Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun Usta, tıpta tuzların tedavi amaçlı kullanıldığını belirterek, işlemden geçmemiş doğal tuzunun depresyona, kalp ve damar sağlığına iyi geldiğini bildirdi.


Usta, hücrelerin sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve klor gibi önemli elementleri kullanarak, fonksiyonlarını yerine getirdiğini söyledi.

Bu elementlerin vücuda tuzlar sayesinde alındığını anlatan Usta, piyasada bulunan rafine tuzların, yalnızca sodyum klorür içerdiğini, oysa doğada sodyum klorürün tek başına bulunmadığını ifade etti.

Prof. Dr. Usta, denizler ve kayalarda bulunan tuz türlerinin işlemlerden geçirilerek sodyum klorür elde edildiğini belirterek, “Kaygan olsun diye de alüminyum ekleyerek insanoğlu için zararlı hale getirilir. Anlayacağınız yanlış tuz yiyerek hasta, doğru tuz yiyerek de tedavi oluruz. Bu nedenle bütün yararlı tuzları içeren ve işlemden geçmemiş doğal tuzları tüketmeliyiz” dedi.

Kaynak:

http://www.ntv.com.tr/saglik/tuz-yiyerek-de-tedavi-olabiliriz,Bf31ONS8kUiT4PRMhxymqw

1 yorum

  1. 65 Yaşındayım Ankara Altındağ ilçesinde yaşıyorum. Tansiyon problemim vardı. Bu tuzu kullanmaya başladım. Şu anda tansiyon problemimden kurtuldum. Bu tuza vesile olanlara teşekkür ediyorum.
    Süleyman ERGİN
    Ankara

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*